2x2.... και Πρόκριση!

2017-12-30 18:37

Δυνατά ξεκίνησε η σημερινή αναμέτρηση με μοιρασμένη την πρωτοβουλία των κινήσεων με τη κάθε ομάδα να προσπαθεί να επιβάλει το δικό της ρυθμό και παρόλα αυτά η ομάδα μας είχε τις δύο κλασικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ χωρίς η ίδια να απειληθεί. Έτσι με 0-0 έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Με τον Απόλλωνα να κυριαρχεί στο ξεκίνημα και με καλοχτυπημένο κόρνερ του Φλέγγα Γιάννη και λάθος απομάκρυνση αμυντικού του Διαγόρα ο Απόλλωνας άνοιξε το σκόρ 0-1! θεία δίκη θα λέγαμε.....Στον ίδιο ρυθμό με τις μηχανές στο φουλ κύλησε όλο το δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας να χάνει κλασικές ευκαιρίες να βρίσκει το 0-2 στο 76 λεπτό με το μικρό Γκαβέρα Γιώργο που και σήμερα ο Χρήστος Φλέγγας του έδωσε άλλα 20 λεπτά συμμετοχής, όμως το γκολ δεν μέτρησε ποτέ ως οφσάιντ.

Τελικό αποτέλεσμα λοιπόν 0-1 με την ομάδα μας να κάνει τη δέκατη σερί νίκη σε πρωτάθλημα και κύπελλο και εκτός απροόπτου να ταξιδεύει την τετάρτη στις 3 Ιανουαρίου στην Ιτέα σε ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι να αντιμετωπίσει στα ημιτελικά του κυπέλλου τον Αστέρα Ιτέας!!!